Vrijeme: 10:00 do 22:00, subota 22. travnja i nedjelja 23. travnja 2017.

Udruge: Red Čuvara grada Zagreba, Hrvatski viteški red templara O.S.M.T.H., Red Srebrnog Zmaja, Hrvatski savez arheologa

Vokalno-instrumentalni sastavi: Svarica (Hrvatska), Holloenek Hungarica (Mađarska), Badabimbumband (Italija)

Predstave: “Legenda o Svetom Jurju i Zmaju”, “Igre zmajeva”, “Za naklonost djeve”, “Viteški turnir” i brojne druge.

Radionice: oslikavanje viteških štitova, srednjovjekovna kaligrafija, izrada srednjovjekovne tinte, streličarstvo, čitanje bajki, bacanje sulica, potraga za zmajevim jajima, srednjovjekovne igre, srednjovjekovna medicina, izrada srednjovjekovnih maketa.

Ugostitelji: Taberna Historica, Templarski klub, Catering Kvatrić, Hostel Swanky Mint

10:00 – Otvaranje ZmaJurjeva 2017. – prikazi iz oživljene povijesti, stari zanati, srednjovjekovna gastronomija, srednjovjekovna bolnica, igre za djecu i odrasle, streličarstvo za djecu i odrasle

11: 00 – 11:30 – Natjecanje u bacanju koplja u metu – Red Čuvara grada Zagreba

12:00 – 13:30 – Potraga za zmajskim jajima – pet skupina po četvero djece, svaka po 20 minuta – Red Čuvara grada Zagreba

12:00 – 14:00 – Radionica srednjovjekovne tinte – Hrvatski savez arheologa

12:30 – 13:15 – koncert talijanskog sastava Badabimbumband

13:30 – 14:00 – Natjecanje u potezanju užeta – Red Čuvara grada Zagreba

14:00 – 16:00 – Radionica oslikavanja viteških štitova za djecu – do 50 učesnika, izložba i fotografiranje, djeca dobivaju svoje oslikane štitove, slikaju se s vitezovima, prva tri najbolja dobivaju drvene mačeve kao nagradu – Red Čuvara grada Zagreba

15:00 – 15:30 – “Stari Slaveni i arheologija” – predavanje Andreja Janeša u Centru mladih Ribnjak

15:00 i 17:00 – “Bilo jednom davno” – čitanje bajki za djecu – Red Čuvara grada Zagreba

16:00 – 16:40 – koncert talijanskog sastava Badabimbumband

16:00 – 18:00 – Radionica srednjovjekovne tinte – Hrvatski savez arheologa

16:40 – 17:00 – “Za naklonost djeve” – predstava – Red Srebrnog Zmaja

16:00 – 17:30 – Kaligrafska radionica – do 20 učesnika, uče pisati perom i tintom, pišu svoje ime ili ime svojih roditelja – Red Čuvara grada Zagreba

17:00 i 18:00 – Radionica izrade drvenih maketa – dvije skupine po 10 djece

17:30 – 18:45 – Viteški turnir – Red Čuvara grada Zagreba i Red Srebrnog Zmaja

19:00 – 19:30 – Jaroslav i Veleslav  -– koncert praslavenskih jurjevskih napjeva

19:30 – 20:00 – “Jarilov put” – Jurjevska povorka – Hrvatski savez arheologa

20:00 – 20:30 – “Legenda o svetom Jurju i Zmaju” – povijesno-glazbeni spektakl oživljene povijesti – Red Čuvara grada Zagreba

21:00 – 22:00 – koncert talijanskog sastava Badabimbumband

10:00 – početak programa, prikazi iz oživljene povijesti, stari zanati, srednjovjekovna gastronomija, srednjovjekovna bolnica, igre za djecu i odrasle, streličarstvo za djecu i odrasle

10:30 – 13:00 – Streličarski turnir Hrvatskog viteškog reda templara O.S.M.T.H.

11:00 – 12:00 – Natjecanje u bacanju koplja u metu – Red Čuvara grada Zagreba

12:00 – 12:40 – koncert mađarskog srednjovjekovnog sastava Holloenek Hungarica

12:00 – 14:00 – Radionica srednjovjekovne tinte – Hrvatski savez arheologa

12:00 – 13:30 – Potraga za zmajskim jajima – pet skupina po petero djece, svaka po 20 minuta – Red Čuvara grada Zagreba

13:30 – 14:00 – Natjecanje u potezanju užeta – Red Čuvara grada Zagreba

14:00 – 16:00 – Radionica oslikavanja viteških štitova za djecu – do 50 učesnika, izložba i fotografiranje, djeca dobivaju svoje oslikane štitove, slikaju se s vitezovima, prva tri najbolja dobivaju drvene mačeve kao nagradu – Red Čuvara grada Zagreba

15:00 i 17:00 – “Bilo jednom davno” – čitanje bajki za djecu – Red Čuvara grada Zagreba

16:00 – 17:30 – Kaligrafska radionica – do 20 učesnika, uče pisati perom i tintom, pišu svoje ime ili ime svojih roditelja – Red Čuvara grada Zagreba

16:00 – 16:40 – koncert mađarskog srednjovjekovnog sastava Holloenek Hungarica

16:40 – 17:00 – “Za naklonost djeve” – predstava – Red Srebrnog Zmaja

16:00 – 18:00 – Radionica srednjovjekovne tinte – Hrvatski savez arheologa

17:00 i 18:00 – Radionica izrade drvenih maketa – dvije skupine po 10 djece

17:30 – 18:45 – Viteški turnir – Red Čuvara grada Zagreba i Red Srebrnog Zmaja

19:00 – 19:30 – koncert mađarskog srednjovjekovnog sastava Holloenek Hungarica

19:30 – 20:00 – “Jarilov put” – Jurjevska povorka – Hrvatski savez arheologa

20:15 – 20:45 – “Legenda o svetom Jurju i Zmaju” – povijesno-glazbeni spektakl oživljene povijesti – Red Čuvara grada Zagreba

20:45 – 22:00 – koncert hrvatskog etno-povijesnog sastava Svarica

22:00 – kraj programa ZmaJurjeva 2017.